Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Anket

Warning: include(anket/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/omnwebco/yonsigorta.com/inc/anket.php on line 16

Warning: include(anket/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/omnwebco/yonsigorta.com/inc/anket.php on line 16

Warning: include(): Failed opening 'anket/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/omnwebco/yonsigorta.com/inc/anket.php on line 16

Konut


  

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası evinizi kazalardan, yangın, sel, su baskını ,terör yada hırsızlıktan koruyan bir güvencedir. Konut sigortası satın almak için ev sahibi olmanız gerekmez. Eğer kiracı iseniz sadece eşyalarınızı kapsayan bir poliçeyle kendi risklerinizi koruma altına alabilirsiniz. Ev sahibi olarak yalnızca bina teminatı veya buna ek deprem teminatı ilave ederek yatırımlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Binaların hasarı durumunda içindeki eşyalarda  zarar göreceğinden, eşyalarla birlikte güvence altına alınması daha avantajlı bir durum oluşturmaktadır. Ev sahibi, hem binayı hem de içindeki eşyaları sigortalatabilirken kiracı, sadece içindeki eşyaları koruma altına aldırabilir.

Konut Sigortasının Kapsamı

Konut sigortası kapsamı, ana teminatlar ve ek teminatlar olmak üzere, iki bölümden oluşmaktadır. Ana teminatlar, sigorta şirketlerinin hizmet kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Ancak, hayati önem taşıyan yangın tehlikesi, her sigorta şirketinin ana teminatıdır. Konut sigortasıyla, yangının sebep olduğu hasarlara karşı hem bina hem de içindeki eşyalar güvenceye alınmaktadır.

Konut Sigortası Teminatları

Tüm sigorta şirketlerinde konut sigortasının ana teminatı, yangın teminatıdır. Onun haricindekiler, ek teminat olmakla birlikte, güvenlik açısından hem gerekli hem de daha avantajlıdır.

Ek teminatlar deyince, konut sigortasının kapsamı daha da genişlemektedir. Bu sayede binalar, daha fazla risk için yasal olarak koruma altına alınmış olur. Ek teminatlar kapsamına alınan riskler şu şekilde sıralanabilir.

Hırsızlık: Aslında bina ve eşya güvenliği denildiğinde akla gelen ilk risk hırsızlıktır. Hırsızlık riskinin konut sigortası kapsamına alınması, herhangi bir vakada, hırsızın bina ve eşyalara verdiği zararın karşılanması demektir.

Sel: Sel ya da su baskını durumunda, binadan çok eşyalar zarar göreceğinden, eşyalar selin verebileceği hasara karşı korunur. Ayrıca, binaların su tesisatının patlaması gibi durumlarda oluşma riski bulunan su baskınların sözleşme kapsamına alınması da, ek teminatlar grubundadır.

Ek teminatlar ayrıca, deprem, yer kayması, araç çarpması, duman, enkaz kaldırma, cam kırılması, yardım hizmetleri, enflasyondan korunma( DİE'nin oranlarına göre, eşyaların değeri enflasyona göre artış göstererek güncel olarak korunur), yangın mali mesuliyet ve kira kaybı(sigortalı ile kiracının birbirine karşı verebileceği hasarların güvence altına alınması), yer kayması, fırtına, kar ağırlığı, yanardağ püskürmesi, grev ve lokavt gibi kargaşa oluşturucu eylemler, alternatif ikamet masrafları(gördüğü hasar nedeniyle kullanılamaz hale gelen binaların yeniden kullanılabilir hale getirilmesine kadar geçen sürede, ikamet edilen diğer adresin masraflarının sözleşme bedelince karşılanması) olmak üzere birçok maddeden oluşmaktadır.

Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
Yön Sigorta
Tarih: 20/06/2020
Yön Sigorta  hizmetinizde Bütçenize uygun tüm sigorta branşlarında alt... Devamını oku...

   Tüm haberler
İstatistikler
Toplam: 53216
Aktif: 1
Bugün: 15
Dün: 25
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: SYSTEM 2000 Bilişim-Danışmanlık