Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Anket
Hangi Poliçeye Sahipsiniz
Trafik Poliçesi
Kasko Poliçesi
İşyeri Poliçesi
Konut Poliçesi
Diğer Poliçe

Geçmiş Anketler

Kasko

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası, poliçe tarihinden itibaren bir yıl boyunca, sigortalı aracı poliçe kapsamındaki risklere karşı koruyan bir sigorta türüdür. İsteğe bağlı olarak yapılır ancak avantajları düşünüldüğünde, yaptırılması araç sahibi olan herkes için mantıklı olandır. Kasko sigortası neden gerekli diyecek olursak öncelikle sigortanın, aracın çalınması, yanması, kaza sonucu hasara uğraması veya herhangi bir doğal afette zarar görmesi durumunda oluşacak maddi hasarı karşıladığının bilinmesini isteriz. Trafik sigortasından farklı olarak, herhangi bir kaza durumunda oluşan hasarda, üçüncü kişileri değil de direk araç sahibini maddi olarak teminat altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar sorusu, kasko sigortası yaptıracak olanların cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisidir. Kasko sigortası, ana ve ek teminatlar olmak üzere iki kapsamdan oluşur. Ana teminatlar, tercih edilen sigorta şirketi tarafından sigortalıya sunulan teminatlardır. Ek teminatlar ise, araç sahibinin belirli bir ek prim karşılığında poliçe kapsamına alınmasını istediği koruyucu teminatlardır. 

Kasko sigortası ana teminatları;

Çalınma: Araç ya da araç içi aksesuarların çalınması veya çalınmaya teşebbüs sonucunda zarar görmesi durumunda oluşan hasarın karşılanmasıdır. Ancak, araca sonradan taktırılan ses sistemi ve diğer ek teknik donanımlar varsa, bunların poliçe kapsamına alınması gerekmektedir.
Yanma: Kaza anında oluşan patlama ve yanmaya karşı kasko sigortasıyla maddi güvence sağlanır. 
Çarpma ya da çarpılma: Araç trafikteyken veya park halindeyken, araç sahibi ya da karşı tarafın iradesizce çarpması sonucu devrilme, yuvarlanma ve düşmeye bağlı oluşacak hasar teminat altına alınır. 

Kasko sigortası ek teminatları
Terör teminatı, sel ve su baskını teminatı, hukuki yardım teminatı, ferdi kaza teminatı, kullanım kaybı teminatı, yardım hizmet paketi teminatı, kilit sistemi teminatı, yurtdışı teminatı, alevsiz yangın teminatı, deprem ve yanardağ püskürme teminatı, trafikte yaralanma veya ani hastalık durumlarında sigortalının en yakın sağlık kurumuna nakli teminatı ile sigortalının tedavisi için aile fertlerinden herhangi birinin yolculuk ve konaklama masraflarının karşılanması teminatı kasko sigortası ek teminatları arasında bulunmaktadır. 

Kasko Çeşitleri

> Kasko: Poliçede verilen ana şartların tamamının teminat altına alındığı kasko türüdür.

> Dar kasko: Yasal olarak kasko sigortasında belirtilmiş olan ana şartların belirli bir kısmının teminat alındığı kasko türüdür.

> Genişletilmiş kasko: Genel şartlar haricinde, birtakım ek şartlarla kapsamı genişletilen kasko türünü ifade etmektedir.

> Tam kasko: Genel ve ek şartların hepsinin poliçe kapsamına alındığı kasko sigortası türüdür.

Kasko Sigortasının Geçerliliği
Kasko sigortası, poliçe imzalandığı andan itibaren, bir yıl süreyle geçerliliğini korumaktadır. Her sene, yasal olarak belirlenen fiyatlara göre yenilenmelidir. Tabi yaptırılması da yenilenmesi de isteğe bağlıdır. 

Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
Yön Sigorta
Tarih: 20/06/2020
Yön Sigorta  hizmetinizde Bütçenize uygun tüm sigorta branşlarında alt... Devamını oku...

   Tüm haberler
İstatistikler
Toplam: 48444
Aktif: 2
Bugün: 11
Dün: 6
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: SYSTEM 2000 Bilişim-Danışmanlık